Kalendář Koncertních střed Českého rozhlasu Olomouc do konce roku 2022

22. září 2022, aktualizováno

Pravidelně pro vás připravujeme koncerty v našem Velkém studiu. Na koho se můžete těšit do konce kalendářního roku? 

BLUESMEN

středa 5. října 2022 od 20 hodin

Nejvýznamnější olomoucká skupina všech dob, která se dokázala prosadit v rámci celého Československa, se rozhodla udělat koncerty na rozloučenou a na jeden se můžete těšit i u nás. Zpěváky Petra Fiedlera a Jaromíra Löfflera doplní i Hana Ulrychová a jako speciální host za klávesy usedne Emil Viklický. Nenechte si ujít Goodbye Bluesmen.

PĚTNÍK

středa 12. října 2022 od 20 hodin

Další z kapel, které si pro 20. sezónu koncertní série Živě vybral Sandy Nosek, je pražský Pětník. Výhradně acapella zpívané písně trojicí pánů a dvojicí dam vychází z folkových tradic, ovšem ne výhradně, Co vše bude znít v našem Velkém studiu, zjistíte snadno, stačí se u nás zastavit a poslechnout si Pětník.

FAUX PASE FONET

středa 2. listopadu 2022 od 20 hodin

Relativně mladá kapela z Dobřan, která vznikla v roce 2015, před dvěma lety potěšila albem Klíček v hodinách a následně zaujala i příznivce Porty. Samozřejmě u toho byl i Sandy Nosek a jeho pozvání na koncert do našeho Velkého studia skupina ráda přijala. Pokud jste měli rádi raný Nerez, neměli byste chybět ani vy.

Bližší informace k jednotlivým koncertům budeme zvěřejňovat s blížícím se termínem konání. Koncerty (s výjimkou Jaroslava Hutky) se budou konat ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc na Horním náměstí 21, vstupenky v ceně 50 korun si budete moci zakoupit na recepci naší nové budovy na adrese Pavelčákova 19. Všechny koncerty budete moci sledovat rovněž prostřednictvím živého přenosu na YouTube kanále Koncerty Českého rozhlasu.

SIMONE REIFEGARSTE + TRIO

středa 9. listopadu 2022 od 20 hodin

Vystoupení německé zpěvačky Simone Reifegerste, kterou pojí dlouholeté přátelství se saxofonistou Joe Kučerou, už plánujeme nějaký rok. Letos se k nim připojil talentovaný klavírista Vladimír Strnad a na vystoupení u nás se můžete těšit i na houslistu Jan Hrubého. Dá se očekávat velké hudební dobrodružství vystavěné na jazzovém základě.

JAROSLAV HUTKA A MFO (Reduta)

středa 17. listopadu 2022 od 20 hodin

Olomoucký písničkář Jaroslav Hutka letos oslavil 75. narozeniny a od sametové revoluce zase uplyne 33. let. A tak jsme se rozhodli obé oslavit speciálním koncertem, na kterém zazní nejen léty zlidovělá klasika Jaroslava Hutky, ale i písně novější. Vše za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Jana Kučery a v prostředí koncertního sálu Reduta.

Předjednané koncerty (bude potvrzeno)

Vánoční koncert BROLNu (?)

středa 7. prosince 2022 od 20 hodin

Závěrečný koncert 20. ročníku ŽIVĚ (?)

středa 14. prosince 2022 od 20 hodin

Koncerty, které se na podzim 2022 už uskutečnily ↓

MILKEATERS

středa 21. září 2022

Kvartet z města Mlékojedy měla o svém názvu poměrně jasno, jde o vtipnou parafrázi jejich základny. Hrají bluegrass a v loňském roce byli nominováni na evropskou kapelu žánru. Vydali CD i první profesionální videoklip.

Spustit audio