Když pro mě v divadle nebyly role, hodně jsem jezdil na kole, říká herec Jaroslav Krejčí

02430349.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02430349.jpeg
0:00
/
0:00

První herecké zkušenosti nasbíral Jarda Krejčí v amatérském Divadelním studiu Josefa Skřivana v Brně. Odtud šel do angažmá do Slováckého divadla v Uherském Hradišti, následně Divadla Petra Bezruče v Ostravě a Moravského divadla v Olomouci.

Divadelní kariéru ale několikrát přerušil. „Třeba, když se nám narodil syn a žena ještě studovala, tak jsem nastoupil do novinářských závodů, chodil jsem na noční“ vzpomíná sympatický šedesátník. Jednu dobu prodával železářského zboží a několik let pracoval i jako moderátor v Českém rozhlase Olomouc.

Připravoval zprávy, vstával na pátou hodinu ranní, moderoval dopolední bloky, později dostal nabídku pracovat na pořadu Život v kalhotách nebo provázet cyklem Toulky krajem.

Jarda Krejčí nehraje jen v činohře Moravského divadla, vidět ho můžete třeba ve Zvonokosech nebo Řeckých pašijích. Aktuálně zkouší s režisérem Vladislavem Kracíkem Kupce benátského, kde studuje roli Žida Shylocka. „Je to těžké, text pana Hilského není vůbec jednoduché se naučit,“ přiznává. Premiéra je naplánovaná na 7. června.