Křehkou melancholii svých písní představila v Českém rozhlase Olomouc zpěvačka Ivy Z

29. květen 2024

Další Koncertní středa nabídla sólové vystoupení Lenky Zbořilové, zpěvačky skupiny Billow, která po dvou kazetách letos na jaře vydala nový vinyl se čtyřmi písničkami.

První sólové věci začala pod pseudonymem Ivy Z točit v době covidu. Dala si pevné termíny, kdy každý týden vypustí do světa novou písničku. Vše poté vydala na kazetě „Under A Red Moon“.

Čtěte také

Její muzika mi voní nádherným pravěkem indie scény začátku 80. let, kdy se především u labelu 4AD děly věci, o kterých nejlépe vypovídá projekt This Mortail Coil. Na jejich deskách by se Ivy Z neztratila.

Není to veselá hudba, energií vás její vystoupení nenabije, ale pokud byste se chtěli uvolnit u příjemně plynoucích snových písniček, mohl by být tento koncert pro vás.

Ivy Z vystoupila v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 ve středu 29. května. Koncert si můžete pustit zpětně prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu nebo poslechnout díky audiozáznamu zde na webu či v aplikaci mujRozhlas.

autor: Jiří Matějů | zdroj: Český rozhlas

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.