Kulturní pozvánky
Pondělí 1. srpna 2011
V Ornitologické stanici v Přerově se od 17 hodin uskuteční "Houbařské pondělí". Jeho součástí bude povídání Jiřího Polčáka o houbách, ukázky a promítání, vaření z hub a mykologická poradna.
Kino Metropol v Olomouci promítá od 20 hodin činský film "Cesta domů".
Kino Hvězda Přerov uvádí ve 20 hodin americkou komedii "Ženy sobě".
Úterý 2. srpna 2011
V Kapli Božího Těla Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci vystoupí od 19:30 soubor "Musica Florea" s koncertem nazvaným "Doteky lásky v hudbě barokní". Zazní v něm skladby Antonia Vivaldiho, Georga Friedricha Händla, Jana Dismase Zelenky a dalších skladatelů.
V rámci letošního Uničovského kulturního léta zahraje od 19 hodin na nádvoří tamního městského úřadu skupina "Žamboši" ze Vsetína.
V olomoucké Galerii Patro bude dnes v 17 hodin otevřena výstava obrazů Jiljího Sedláčka nazvaná lakonicky "55". Výstava potrvá v těchto prostorách do 3. září.
Kino OKO Šumperk promítá v 19 hodin 30 minut americký film "Strom života", který získal na festivalu v Cannes Zlatou palmu. V hlavních rolích uvidíme Brada Pitta a Seana Penna.
Středa 3. srpna 2011
V rámci letošního Hranického kulturního léta zazní od 16 hodin na travnatém prostranství u zámku koncert skupiny "Navalentým".
V Galerii G v Olomouci bude v 18 hodin otevřena výstava obrazů italského malíře Antonia Seccího, která zde potrvá do 3. září.
Kino Hvězda Přerov uvádí ve 20 hodin americkou komedii "Ženy sobě".
Kino OKO Šternberk pormítá od 19 hodin 30 minut americký film "Zkus mě rozesmát".
Čtvrtek 4. srpna 2011
V rámci letošního Uničovského kulturního léta vystoupí od 19 hodin na nádvoří tamního Městského úřadu populární vizovická folkrocková skupina "Fleret".¨
Kino Hvězda Přerov promítá ve 20 hodin americký akční sc-fi snímek "Captain America: První avenger".
Pátek 5. srpna 2011
Na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka v Přerově se ode dneška do neděle 7. srpna uskuteční Svatovavřinecké hody.
Na státním hradě Šternberk si ode dneška do neděle přijdou na své zejména děti. Pro ně je připraven filmový pohádkový víkend.
V rámci cyklu Hudebních večerů u radnice vystoupí od 20 hodin v podloubí olomoucké radnice skupina "One Night Stand".
Na nádvoří Augustiniánského kláštera ve Šternberku bude dnes od 21:30 promítnut film "Ostrov".
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.