Lidé v Příkazích berou zdejší Hanácký skanzen jako prestiž, říká Petr Vodešil
Nový šéf Hanáckého muzea v přírodě doplňuje: „Já se víc než vedoucí, cítím jako správce tohoto kulturního dědictví.“
Na hanácký venkov našel cestu po mnohaletém působení na Filozofické fakultě Univerzity Palackého, má za sebou prestižní stáže ve Velké Británii i ve Spojených státech amerických, pedagogickou i publikační činnost, přesto říká: „Potřeboval jsem životní změnu a kontakt s reálným světem.“ Nebál se zariskovat a 1.ledna 2019 nastoupil jako nový vedoucí Hanáckého muzea v přírodě v Příkazích.
První velkou akcí, z níž měl podle svých slov pořádnou trému a kterou už má za sebou, byl hanácký masopust. Povedl se pokus o obnovení této tradice v Příkazích? Proč chce předávat lidem vědomí hodnot ve vztahu k zemědělské půdě? Jaké expozice v Příkazích vzniknou? A co obnáší myšlenka komunitního muzea? Poslechněte si celý rozhovor s novým vedoucím Hanáckého muzea v Příkazích, Petrem Vodešilem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.