Metal, muzikál, operu i operetu zvládá Ondřej Král

Ve svém rodném Ústí nad Labem zpíval Ondřej Král v metalové kapele, techniku doháněl na ZUŠ, kde ho paní profesorka nasměrovala na konzervatoř. Vystudoval hned dvě – Konzervatoř Jaroslava Ježka a Pražskou konzervatoř.

Ondřej Král

Hraje v Chebu, Karlových Varech, Praze nebo Plzni. Ve druhé polovině března Ondřeje Krále uvidíte v olomouckém Divadle na Šantovce v představení Souborné dílo Williama Shakespeara. „Režisér Dominik Jetel to seškrtal do hodiny a půl. Mám tam asi 11 rolí, nejvíce ženských, jsem Julie, Ofélie, Gertruda i Lavinie, ale taky Claudius a věštec,“ směje se Ondřej Král, kterého na jevišti doplňují ještě Vincent Navrátil a Jaroslav Blažek.

Ondřej Král

Baví ho improvizace, před pěti lety společně se spolužáky z konzervatoře založili uměleckou skupinu IMPRA, se kterou získali tři studentské Thálie. „Nikdy nevíme, co se bude dít, co vznikne. Necháváme všemu volný průběh,“ vysvětluje Ondřej Král s tím, že diváci přicházejí na proces. Ověřili si už, že IMPRA funguje i v zahraničí, zahráli si třeba v Německu.

Ondřej Král

Pracovní i osobní život přivádí Ondřeje Krále do Olomouce, kde se s ním můžete potkat nejen ve zmíněném Divadle na Šantovce, ale také v kabaretní scéně Nabalkoně.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.