Není překvapivějšího mistra české extraligy, říká autor knihy vydané k 30. výročí titulu HC Olomouc

Byl tenkrát přímo u toho, pracoval jako mediální poradce. Měl možnost chodit do kabin, postavit se na střídačku a užít si celou spanilou jízdu až k samotnému vrcholu. Vzpomínky jednotlivých aktérů i své vlastní shrnul do knihy „Olomoucký zázrak po 30 letech anebo Jak to bylo doopravdy“.

Publikace je plná rozhovorů nejen s hráči, ale také manažery, sponzory nebo maséry. „Nikdo mi neodmítl. Navíc se ukázalo, že i po těch třiceti letech ‚sme stále frajeri‘,“ směje se Petr Bošnakov.

Olomouc tenkrát podle něj předběhla dobu. „Šlo o první klub, který byl postavený manažersky a který neabsolvoval společnou letní přípravu,“ zdůrazňuje.

Důležitým faktem také bylo, že se vytvořil tým z hráčů, kteří byli ve svých klubech zneuznaní a o to více chtěli za Olomouc bojovat.

Extraligový start za odměnu

Když se ho během mistrovských oslav manažer týmu Pavel Čech zeptal, co nadstandardního by chtěl jako odměnu za svoje služby, pod opojením šampaňského odpověděl: „Chtěl bych si zahrát extraligu,“ vypáli před 30 lety z legrace. V následující sezoně se tak ale skutečně stalo. „A to jsem přitom neuměl bruslit,“ smál se.

Jak to tehdy reálně vypadalo? Proti komu si ‚zahrál‘? A o čem všem psal a píše? Poslechněte si kompletní rozhovor s Petrem Bošnakovem.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

autor: voj
Spustit audio

Související