Mojí diagnózou je indiánská duše, říká Šárka Dominová

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 1. setkání s Marlen a kmenem Arhuaco
0:00
/
0:00

Zakladatelka projektu Jaguar People, který se snaží podporovat tradiční způsob života indiánů v kolumbijském pohoří Sierra Nevada.

S indiány Šárka Dominová odstartovala novou a velmi dobrodružnou etapu svého života. Předtím pracovala dvacet let v obchodě se zdravou výživou a ekologickými výrobky. Často ale cítila, že prodávat BIO a EKO je sice fajn, ale, jak říká, je to stále málo, co je potřeba udělat pro Matku Zemi. Stále hledala cestu k něčemu, co plošně pozvedne vědomí o potřebě chovat se k Zemi s větší úctou a péčí. Abychom ji udrželi v dobrém stavu i pro naše potomky.

A když poprvé uslyšela o kmeni Kogui z Kolumbie a podívala se na filmy o nich, pochopila, že oni mají ten klíč. Za indiánskými kmeny do Kolumbie se rozjela a rodiny z kmene Arhuacos a sousedního kmene Kogui poznala osobně a tím se také rozjel nový, velmi dobrodružný a fascinující životní příběh.

Jak moc se toho můžeme od indiánů naučit? V jakých podmínkách tradiční indiánské kmeny dnes žijí? Proč se o nich říká, že harmonizují Zemi? A jaká poselství přinášejí do Evropy indiánští stařešinové? Poslechněte si celý rozhovor s Šárkou Dominovou.