Moravské divadlo uvede Merlina
OLOMOUC - V Moravském divadle Olomouc připravuje činoherní soubor první premiéru roku. Bude jí inscenace hry německého dramatika Tankreda Dorsta Merlin aneb Pustá zem. Pohostinsky ji nastudoval režisér Jan Mikulášek, který je rovněž autorem hudby.
Dramaturgicky se díla ujala Alice Taussiková, která společně s režisérem vysoce hodnotí text, který se stal východiskem pro vznik inscenace. "Ten text je velice zajímavý i tím, že to není pouze text dramatický - tedy pouze rozepsané dialogy -, ale objevuje se tam normální próza a objevují se tam básně, které jsme pojali tak, že pan režisér si ke svým inscenacím sám skládá hudbu, takže tyto básnické texty jsou zhudebněny a znějí tam jako písně nebo jako šansony v podání některých herců," prozradila na tiskové konferenci Taussiková.
Hrát se bude na scéně a v kostýmech Marka Cpina. V titulní roli se představí Miroslav Hruška. Premiéra Dorstova Merlina se uskuteční v pátek v 19 hodin ve Velkém divadle.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kritizují Grolicha a mají strach z odlivů voličů k SPD či ANO. Tradicionalisty si nový šéf KDU-ČSL nezískal
-
Co číst dál? Aplikace Českého rozhlasu prozradí, které z 190 tisíc knih si půjčili stejní lidé
-
Příští stanice: Olbrachtova. Dělníci bojují s podložím při ražbě tunelů metra D, vyjet by mělo v roce 2032
-
‚Vzteklý pes‘ Kaddáfí z Libye terorizoval svět. Za semtex se Praze odvděčil velbloudy