Narodil jsem se třikrát

Letos v březnu oslavil písničkář, fotograf, textař a básník Josef Fousek pětasedmdesáté narozeniny. Podle svých slov se ale narodil třikrát, poprvé v roce 1939 v Kladně, podruhé v roce 1987 na jednotce intenzivní péče v Kroměříži a potřetí v roce 1999 na kardiochirurgii na Karlově náměstí v Praze.

Ve 14 letech opustil školu, pracoval nejdříve v POLDI Kladno a poté jako pastevec ve Strážném na Šumavě. Absolvoval Lidovou konzervatoř v oboru výtvarné fotografie u profesora Jána Šmoka a poprvé vystavoval v roce 1965.

Od té doby představil své fotografie na více než pěti desítkách výstav doma i za hranicemi (Kuba, Slovensko, Jugoslávie, USA atd.).

Do povědomí veřejnosti vešel jako host Miloslava Šimka v představeních divadla Semafor, později v Divadle Jiřího Grossmanna. Spolupráce se Šimkem trvala až do roku 1998, od té doby vystupuje sám nebo se synem Tomášem v klubových pořadech v České republice i za hranicemi.

autor: av
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová