Nechci být revival. Chci být Honza Mlčoch, který zpívá písně Karla Gotta, říká zpěvák

Karlovy písně ho fascinovaly už od mládí. V relativně vysokém věku se chodil učit zpívat k Lídě Nopové a vypracoval se až k jejich originálním tóninám.

Honza Mlčoch začínal jako imitátor a s příchodem karaoke začal i zpívat. „Paradoxně Karel Gott mi zpočátku zase až tak nešel, ale trénoval jsem tak dlouho, až jsem to zvládl,“ usmívá se dnes.

S mistrem se také setkal a dobré vztahy má i s jeho managementem. Například dostal svolení zpívat na svých koncertech poslední Karlovu píseň, duet Srdce nehasnou.

Nově Honza Mlčoch, který doposud zpíval na half-playback, postavil kapelu. A s ní vystoupí v našem Velkém studiu v úterý 14. července, v den nedožitých 81. narozenin Karla Gotta.

Více se dovíte v našem rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.