Nechci být revival. Chci být Honza Mlčoch, který zpívá písně Karla Gotta, říká zpěvák

Karlovy písně ho fascinovaly už od mládí. V relativně vysokém věku se chodil učit zpívat k Lídě Nopové a vypracoval se až k jejich originálním tóninám.

Honza Mlčoch začínal jako imitátor a s příchodem karaoke začal i zpívat. „Paradoxně Karel Gott mi zpočátku zase až tak nešel, ale trénoval jsem tak dlouho, až jsem to zvládl,“ usmívá se dnes.

S mistrem se také setkal a dobré vztahy má i s jeho managementem. Například dostal svolení zpívat na svých koncertech poslední Karlovu píseň, duet Srdce nehasnou.

Nově Honza Mlčoch, který doposud zpíval na half-playback, postavil kapelu. A s ní vystoupí v našem Velkém studiu v úterý 14. července, v den nedožitých 81. narozenin Karla Gotta.

Více se dovíte v našem rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová