Nedělní Noční linka: Měli jste v dětství imaginárního kamaráda?

1. říjen 2023

Paměť na dětství bývá plná zajímavých zážitků. Měli jste v dětství imaginárního kamaráda? Pokud ano, jak se jmenoval? Co vás vedlo k tomu, abyste si ho vytvořili? Byla to reakce na nějakou životní událost? Nebo touhu po dobrodružství? Jaký byl váš imaginární kamarád? Popište ho a řekněte, co všechno jste spolu podnikali.

Měli jste nějaké oblíbené místo, kam jste chodili s vaším imaginárním kamarádem? Co jste tam dělali? Jak se vaši rodiče nebo rodina vyrovnávali s tím, že jste měli imaginárního kamaráda? Měli na to nějaký názor?  Existuje nějaký konkrétní vzpomínka z doby, kdy jste měli imaginárního kamaráda, kterou si pamatujete a rádi byste s námi sdíleli?

Myslíte si, že mít imaginárního kamaráda může mít nějaký vliv na vývoj dítěte nebo jeho kreativitu? Jak jste se rozloučili s vaším imaginárním kamarádem, když jste už nebyli tak malí? Byl to postupný proces nebo nějaký zásadní okamžik? Jaký je váš pohled na imaginární kamarády dnes, jako dospělí? Myslíte si, že mají nějakou roli v psychickém vývoji dětí?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.