Nejlepším přírodním antibiotikem na dýchací cesty je podle gemmoterapeutky Jarmily Podhorné extrakt z žampionu
Gemmoterapeutika vytvořená ze zárodečných částí rostlin, obsahují stopové prvky a vitaminy a silně působí na dané problémy. Konkrétně při těch dýchacích je vhodná podle Jarmily Podhorné např. divizna, gemmoterapeutikum z pupenů modřínu nebo habru, které zlepšuje dýchání a pomáhá při potížích s krevními destičkami.
Mgr. Jarmila Podhorná
Bylinkářka z Brodku u Konice, představitelka bylinné léčby pomocí Gemmoterapie, tzv. medicína bylin a pupenů (tinktury). Vydala několik knih, např. Byliny léčí I - IV a výrobou se zabývá pod značkou Naděje.
Mgr. Jarmila Podhorná vždy milovala přírodu a její dary, tak se její záliba stala i povoláním. Studovala, získávala informace v oblasti lidského organismu i alternativní medicíny. Pro výrobu bylinných tinktur a vznik firmy Naděje se rozhodla ve chvíli, kdy studovala Herbář léčivých rostlin pana Janči a Zentricha s obsahem o novém léčebném směru – gemmoterapie a možnosti významného působení výtažků z pupenů rostlin – gemmoterapeutik na lidský organismus. Přáním paní Podhorné bylo a je, aby lásku k lidem a její zkušenosti v oblasti gemmoterapie i alternativní medicíny předala především nemocným.
Jedním z nejlepších prostředků přímo na plíce je také líska. „Pomáhá i gemmmoterapeutikum z černého rybízu, které zlepšuje stav sliznic a posiluje celkovou imunitu,“ doplňuje Jarmila Podhorná z Brodku u Konice.
Gemmoterapie, též zvaná jako medicína pupenů
Jedná se o léčbu kapkami z výtažků pupenů keřů, stromů nebo bylin. Tato metoda využívá kořínky, mladé listy, ale často pupeny (latinsky gemmon), ve kterých se ukládají silné látky, jako hormony, vitamíny či enzimy, učinné k léčbě oslabeného lidského organismu.
Často ji často oslovují lidé po nemoci covid-19, kteří mají problémy s dýchacími cestami, bojují s velkou únavou organizmu a oslabeným nervovým systémem. „Vytváříme pro ně sestavy přímo na míru. Do kúry často vkládáme topol, který pomáhá likvidovat zátěže na játrech,“ říká známá gemmoterapeutka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.