Nemám žádnou disciplínu, jediná motivace je termín, přiznává publicista a moderátor Ivo Šmoldas

„Ani ve snu by mě nenapadlo, že se svou pomalou mluvou a specifickou dikcí budu mít svůj pořad v rozhlase a budu častým hostem nejrůznějších televizních pořadů,“ říká.

Jako student nechtěl Ivo Šmoldas plýtvat finančními prostředky na jídlo, investoval je raději do cigaret, přes které do něj prý vstupovalo něco mnohem éteričtějšího než flaksa. „Byl jsem zvyklý, kouřil jsem o třetí třídy,“ vzpomíná na své mládí.

Dnes Ivo Šmoldas vystupuje a baví lidi po celé republice, kočovný život mu nevadí. Rád řídí, i když občas jezdí takzvaně na autopilota. Po příjezdu do cíle si není schopný cestu vybavit. „A moje senilita dostoupila do takových fází, že se z auta rozhlížím po krajině a mnohdy se přistihnu, že jsem dojatý,“ říká populární glosátor.

Režisér Biser Arichtev ho nedávno obsadil do komedie Liga proti nevěře po boku své manželky Veroniky Arichtevové a také Michaely Kuklové. „Těsně před smrtí se mi přihodilo, že jsem stoupl na prkna, která znamenají svět,“ komentuje Ivo Šmoldas.

Tvrdí, že nehraje, že herectví jen předstírá. Ale jde mu to dobře, má za sebou více než sto repríz. „Nikdy jsem si nemyslel, že člověk, který divně mluví a ještě pomalu, neumí se hýbat a hlavně nemá paměť, může hrát divadlo,“ dodává s úsměvem.

autor: voj
Spustit audio