O čem se mluví. Těšte se na novinku o tématech, která hýbou (nejen) naším regionem

5. září 2023

Zpravodajsko-publicistická diskuse na téma, které hýbe regionem. O tom bude každou středu odpoledne nová rubrika Českého rozhlasu Olomouc s názvem O čem se mluví.

Moderátorka pořadu Zora Ježková společně s redaktorem/redaktorkou a hostem/hosty rozeberou aktuální téma, o kterém se mluví v Olomouckém kraji či v některé obci, městě nebo regionu.

První téma? Začátek školního roku. Hosty budou Halka Prášilová, školní psycholožka, a Aleš Jurečka, ředitel Střední školy polytechnické v Olomouci.

Poslouchejte už ve středu 6. září v 15:20 ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc. Záznam přibližně dvacetiminutové rubriky následně naleznete ZDE na webu.

autoři: Martin Dostál , dja
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.