Obžalovaný Marek Dostál rezignoval na funkci přerovského radního

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Přerov - pohled na historické centrum přes Bečvu

Pouhý měsíc po svém zvolení opouští přerovský politik Marek Dostál z ODS radu města. Důvodem je obžaloba ze sexuálního nátlaku, kterého se údajně dopustil vůči své bývalé zaměstnankyni. Dostál vinu odmítá. Rezignaci vysvětluje tím, že se chce očistit a nechce dávat záminku k případným útokům na samosprávu. Ve funkci radního ho vystřídá jeden z jeho stranických kolegů.

„Nepovažujeme za vhodné, aby kolega Marek Dostál dál působil jako radní města, a to až do vyřešení jeho případu,“ oznámil novinářům na mimořádné tiskové konferenci ODS první náměstek přerovského primátora Michal Zácha.

Přerovský podnikatel a radní čelí obvinění ze sexuálního nátlaku

Soud (ilustrační foto)

Obžalobě ze sexuálního nátlaku bude před soudem čelit přerovský podnikatel a radní za ODS Marek Dostál. Trestní oznámení na něj podala jeho bývalá zaměstnankyně. Politik vinu odmítá, zástupci opozice v zastupitelstvu ale požadují jeho okamžité odstoupení ze všech veřejných funkcí. Dostál je nyní jediným adeptem na post šéfa nově vznikající městské společnosti Provoz sportovišt. Její založení má v pátek schválit na svém mimořádném jednání rada města.

„Chtěl bych v následujících měsících pracovat na svém očištění. Nechci tím dávat žádnou záminku k útokům na samosprávu. Rezignaci člena rady podám tak, aby už na zasedání zastupitelstva v pondělí 10. prosince mohla být rada města doplněna o jedenáctého člena,“ reagoval Marek Dostál.

Opozice v Přerově postup ODS ocenila. „Krok pana Dostála vítáme. Myslíme si, že to ukazuje vyšší politickou kulturu, než je na vládní úrovni,“ potvrzuje Jan Horký ze sdružení Společně pro Přerov.

„My jsme rozhodnutí Marka Dostála a ODS přivítali a doufáme, že to přispěje k uklidnění situace,“ komentuje primátor Přerova Petr Měřínský z hnutí ANO.

Podle Michala Záchy by Dostála ve funkci radního za ODS měl nahradit buď lékař Tomáš Kocourek, nebo sportovec Jaroslav Hýzl. Zácha zároveň stahuje svůj návrh na jmenování Marka Dostála do funkce jednatele nově vznikající městské společnosti Provoz sportovišť. „Ač pro založení té společnosti udělal mnoho, tak samozřejmě to očištění z jeho strany platí pro všechny jeho plánované pozice,“ dodává Zácha.

Koalici v Přerově tvoří hnutí ANO, ODS a Lidovci spolu s TOP 09. V 35členném zastupitelstvu má těsnou většinu 18 křesel.