O pořadu Od Pradědu na Hanou

Rozhlasová pohlednice s osobitým pohledem na přírodu, zajímavosti i historii našeho kraje.

Na cestě z hor do údolí, ale i opačným směrem potkává Mirek Kobza místa turisticky dobře známá, ale i místa, která svůj půvab před veřejností doposud skrývají. Osobitým pohledem na přírodu, zajímavosti, ale i historii seznamuje posluchače s pozoruhodnostmi celého Olomouckého kraje od krajského města až po nejmenší samoty ukryté v horách.

Právě nadhled autora a znalost souvislostí, které v pohlednici přináší, vám mnohdy o krajině prozradí víc, než jste doposud tušili. Zavede vás do šera dávných věků, jindy se zase blýskne znalostí horké současnosti i budoucnosti. Provede vás divočinou horských hvozdů i perlami architektury krajského města. Přidá dobré rady pro případný výlet i tipy na okolní zajímavosti. To vše v pouhých pěti minutách.

Své dotazy, náměty, připomínky a tipy posílejte na adresu miroslav.kobza@rozhlas.cz.

Pořad v Českém rozhlase Olomouc vznikl v roce 2002. Od té doby již jeho autor navštívil více než 700 míst a jak tvrdí, stále je co poznávat a kam zvát. „Olomoucký kraj je ve svém reliéfu neopakovatelný. Z vrcholu Pradědu jste autem za dvě hodiny v úrodné nížině Hané. Najdeme zde rozsáhlé lesy, luhy kolem řek i step. Historie se zde píše již od pravěku, takže rozhodně stojí za to zdejší krajinou cestovat a poznávat ji,“ říká autor.

Pořad připravují

Další pořady

 • Šalom alejchem

  Magazín o židovském životě u nás i ve světě. O kultuře, náboženství, osobnostech. O židovské současnosti i historii.

 • Na cestě

  Je dávnou specialitou naší malé země, že o víkendech vyrážejí z měst trampové s nabalenými usárnami, teletinami, krosnami či prostě baťohy a směřují do přírody.

 • Vyhrajte traktůrek

  Novinky a užitečné informace z oblasti zahrádkářství, jak pečovat o jarní zahrádku, co zasít, jak se co pěstuje i zajímavosti z květomluvy. Zkrátka nepřijdou ani kutilové.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.