Olomoucký historik Milan Tichák: Dělnické profese ho nezlomily, historii se věnoval ve volném čase
Populární historik Milan Tichák slaví letos půlkulaté výročí. Navzdory svému věku chystá další knížku, píše články a podniká naučné vycházky a přednášky pro veřejnost.
Když v roce 1968 nevítal příchod spřátelených armád a pak nehodlal změnit názor a poučit se z krizového vývoje, skončil v dělnické profesi. I tam se ovšem časem dokázal etablovat. Věnoval se různým pracím, v knihovně můžeme pod jeho jménem najít třeba i katalog čerpadel.
Čtěte takéProjděte se vzpomínkami historika Milana Ticháka
Po celou dobu se ovšem vzdělával ve své oblíbené historii, orientované především na dějiny Olomouce. A tak se po listopadu roku 1989 mohl i díky předchozím zkušenostem z podnikového časopisu vrhnout do práce redaktora v Hanáckých novinách a následně začít psát knihy, které se brzy dočkaly velké obliby. O tom všem jsme si s historikem Milanem Tichákem povídali ve studiu.
Související
-
Projděte se vzpomínkami historika Milana Ticháka
Milan Tichák patří k nejpopulárnějším osobnostem mezi veřejností, která se zajímá o dějiny města Olomouce. Je pilným badatelem a skvělým vypravěčem, který k histori...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.