Páteční Noční Linka: Vaše krajská NEJ

6. leden 2023

Co považujete za NEJ v kraji, ve kterém žijete? Co je, podle vás, v kraji, ve kterém žijete, nebo kde jste se narodili, nejvýznamějšího, nejpamátnějšího, nejhezčího, nejstaršího, nejlepšího, nebo i nejhoršího?

Česká republika se dělí na čtrnáct samosprávných krajů. Hlavní město Praha je podle zákona o hlavním městě Praze krajem i obcí zároveň. Nejmenší kraj podle rozlohy, kromě Prahy, je Liberecký kraj, má 3 136 kilometrů čtverečních. Největší kraj dle rozlohy je Středočeský kraj s rozlohou 11 015 km čtverečních. Největším a nejlidnatějším krajským městem je Praha. Za ní následují Brno a Ostrava.

Pojďme se dnes v Noční lince projít po jednotlivých krajích České republiky a povědět so o tom, jaká NEJ, pozitivní i záporné, bychom našli právě v tom vašem? Nebo v kraji, ve kterém jste se narodili? A jak byste kraj, ve kterém žijete/jste narozeni, charakterizovali?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.