Pomáhám týraným psům znovu uvěřit lidem. Říká Alice Pekařová
Terapeutka a trenérka psů, majitelka útulku pro týrané psy a vedoucí Psí školky ve Studené Loučce dodává: „Snažím se, aby se lidé naučili rozumět svým psům.“
Alice Pekařová je křehká žena, která dokáže neobyčejné věci a nebojí se vystupovat z bezpečných a komfortních zón, které život také nabízí. Ona se rozhodla žít život, který by nedala většina mužů, natož žen.
Rodačka z Brna, profesionální varhanice, procestovala kus světa a měla našlápnuto na skvělou hudební kariéru. Tu ale vyměnila před patnácti lety za život v obci Studená Loučka, kde se snaží sama znovu vybudovat polorozpadlý hřebečský grunt a hlavně dát novou šanci na život psům, kteří si prošli nejkrutějšími způsoby týrání, zaviněného člověkem.
Alice je trenérka a terapeutka psů a říká: „Fascinuje mě, když ze psa, který je zdevastovaný fyzicky i psychicky – je to takový uzlíček nervů, který už jen čeká, kdy přijde další rána – se časem podaří udělat zdravé sebevědomé stvoření s úsměvem kolem celé hlavy.“
Týraná zvířata, to je obrovský problém, se kterým se Alice setkává v poslední době stále častěji. Snaží se apelovat na lidi, aby nebyli lhostejní k jakémukoliv utrpení, které vidí kolem sebe. A dodává známý citát: „Holocaust začíná všude tam, kde se někdo podívá na jatka a řekne si: Vždyť jsou to jenom zvířata.“
Alice Pekařová věří, že kdo jednou začne pomáhat, pak už v tom nemůže přestat. Seznamte se a nechte se inspirovat touto neobyčejnou ženou. Poslechněte si celý rozhovor s Alicí Pekařovou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?