Postavil archu záchrany a na palubu bere ty nejmenší

Na biblickou potopu světa se odvážný Noe důkladně připravil – postavil se svými přáteli archu záchrany. A na Olomoucku pomyslnou archu záchrany vybudoval také host ve studiu Českého rozhlasu Olomouc, Jaroslav Strejček, předseda správní rady nadace Malý Noe.

Proč se rozhodl pro nadační činnost?

Říká: „Lidé kolem sebe vytvářejí kruhy,do kterých zahrnují své blízké, o něž pečují a pomáhají jim. Někdo má kruh menší, vejde se do něj jen manžel a děti.Někdo má kruh větší a pečuje i o své přátele. No a někdo se snaží pomáhat i nad tento rámec. Já to tak měl vždycky. A navíc pro mě bylo obrovským mementem vidět děti ulice v afrických městech…bez domova, bez rodičů, bez prostředků…..“.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.