První český strongman je Stanislav Pukl

„Svět má tři dimenze a tohle je čtvrtá,“ říká český strongman Stanislav Pukl z Hradčan při vzpomínce na stav své mysli ve chvílích, kdy vynášel na Praděd dva plné pivní sudy. A nebo když na prostějovském nádraží jako první u nás utáhl lokomotivu o váze 74 tuny.

Stanislav Pukl je jedním z prvních pionýrů strongmana v ČR. V roce 1993 přišlo Josefu Klimešovi, který dělal vzpírání a trojboj, pozvání na účast 1. Nejsilnějšího může v ČR. Oslovil Staňu způsobem „Hele chlape, vypiš to a pošli to.“ A tak začala několikaletá dřina, tvrdý trénink a posunování hranic vlastních schopností u Pepy Klimeše, který se stal Standovým trenérem a manažerem. Jejich druhým domovem se stala posilovna v Prostějově.

Standa Pukl je trojnásobným českým silákem a držitelem řady rekordů. Dnes se snaží uvést do tohoto adrenalinového sportu začínající siláky z regionu a pokud to epidemická situace dovolí, proběhne letos v Dobromilicích na hřišti za sokolovnou čtvrtý ročník soutěže amatérských silových disciplín právě pod taktovkou českého strongmana, Stanislava Pukla.

autor: zos
Spustit audio