Ride2Freedom - na kole po Spojených státech pro dobrou věc

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jiří Chlebníček

Kolo je oblíbený dopravní prostředek Jiřího Chlebníčka. Pochází ze Šumperka, teď žije na Zábřežsku, okolí má projeto dokonale, kilometrů našlapáno dost.

Hodilo se mu to loni v létě, kdy společně se šest a dvaceti mladými lidmi ze čtrnácti zemí světa vyrazil do USA. Ujeli čtyři a půl tisíce kilometrů, přejeli ze západu na východ. V rámci projektu Ride2Freedom.

Před třemi lety se Jiří Chlebníček začal seznamovat s kultivační praxí mysli a těla Falun Gong. Založená je na buddhisticko-taoistických základech.

„Obsahuje pět meditačních cvičení, které vedou k lepšímu zdraví, energii a vnitřnímu klidu,“ vysvětluje. Dostal odpovědi na základní životní otázky, začal se cítit mnohem lépe po fyzické i psychické stránce. A začal se také věnovat osvětě o perzekuci Falun Gongu.

O genocidě, která probíhá už sedmnáct let a v souvislosti se kterou se mluví o čtyřech milionech zavražděných lidí.Aby na ni upozornili, dali dohromady mladí lidé z různých koutů světa projekt Ride2Freedom, jejímž cílem bylo upozornit na osiřelé děti, které přišly o své rodiče – stoupence meditační praxe Falun Gong.

Na kole přejeli z Los Angeles do Washingtonu D. C. Na různých místech, různých městech informovali společnost o probíhajícím pronásledování a situaci osiřelých dětí.

„Mluvili jsme s novináři, zvali nás do televize, vyzkoušeli jsme si talkshow. Ohlas byl skvělý, což nás nadchlo a povzbudilo.“

O tom, že projekt měl úspěch, svědčí fakt, že se připravuje na letošní léto jeho evropská obdoba – Ride2Freedom 2016. Povede i přes Českou republiku.

autor: voj
Spustit audio