SERIÁL

Robert Musil: Poprvé v poušti

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tunis

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Do pouště se v horkém létě vypravíme s cestovatelem a spisovatelem, ale také katolickým knězem a etnografem Aloisem Musilem.

Doktor teologie, katolický kněz, cestovatel a spisovatel, etnograf a také dobrodruh s pověstí špióna Alois Musil je považován za jednoho z největších orientalistů a arabistů přelomu 19. a 20. století, a je řazen ke světově uznávaným představitelům české vědy. Výsledky svých cest a studií publikoval v rozsáhlé šestidílné sérii Oriental Explorations and Studies (Orientální výzkumy a studie). Myslel však i na mladé čtenáře, kterým věnoval dvacet dobrodružných románů, jejichž děj se odehrává v arabském světě.

Pro pětidílnou rozhlasovou četbu upravil Libor Magdoň cestopis Tajemná Amra, ale částečně čerpal taky z verze pro mládež s názvem Poprvé v poušti. Autor vypráví o nebezpečné cestě k tajemnému zámečku  Amra, kam se dostane jen díky doprovodu příslušníka jednoho z místních kmenů.

Připravil Libor Magdoň, v režii Radovana Lipuse účinkuje Norbert Lichý, zvuk Hana Plecháčková, dramaturgie Eva Lenartová.

Spustit audio
autoři: Eva Lenartová, Libor Magdoň