Rockle live: Final Fiction

31. říjen 2011

Dušičková Rockle Live bude patřit brněnské kapele Final Fiction s charismatickou zpěvačkou Freyou.

"Final Fiction je čtveřice mladých lidí z Břeclavi, která hraje na české hudební scéně zřídka slýchaný hudební žánr, kterým je nu-emo-rock. Náš styl vznikl spojením čtyř individuálních hudebních názorů a jedná se o moderní zvuk rocku, který na světové scéně hrají kapely jako Evanescence. Aktuální sestava muzikantů, která skvěle funguje už druhým rokem, je Zdeněk Potočník alias Synapse5 (kytara), Tomáš Vágner alias Kebab (baskytara), Honza Nádvorník alias Dworis (bicí) a Veronika Kovalová alias Freya (zpěv)." představila v rozhovoru pro Břeclavský deník v roce 2008 kapelu zpěvačka Freya.


Kapela Final Fiction je na scéně už od roku 2004. V roce 2009 získala 1. místo v prestižní soutěži Skutečná liga (více než 350 přihlášených kapel z ČR a SR) + píseň Squib vyhlášena jako nejlepší píseň soutěže. Ve stejném roce byla kapela mediálně vyhlášena jako Objev roku 2009 na letním festivalu Rockshock (Support Lesbiens, Sunshine, Clou, Chinaski, David Koller, Tata bojs, Skyline, atd.). Kapela se ten rok také zúčastnila semifinále mezinárodní soutěže International Live Award ve Vídni, kde skončila z přihlášených 1200 kapel na konečném 27. místě (20. místo dle odborné poroty) z celé střední Evropy a získala ocenění poroty NEJLEPŠÍ KONCERTNÍ KAPELA ILA. A loni už jsme ji mohli vidět na největších letních festivalech - Rock For People, Masters Of Rock, Votvírák, Benátská noc, Trutnov Open Air nebo Musicshock.

Kapela Final Fiction odstartuje svůj koncert ve středu 2. listopadu ve 20:00. Můžete být u toho. Přijďte do Velkého studia Čro Olomouc a užijte si jedinečný koncert. VSTUP ZDARMA.

Spustit audio