S médii žijeme, ovlivňují nás, ale vůbec se o nich neučíme, říká učitel mediální výchovy Dominik Voráč
Digitální média a jejich vliv na náš život, to jsou hlavní profesní zájmy prostějovského rodáka Dominika Voráče. Dělá výzkumy, učí a připravuje workshopy pro širokou veřejnost.
K mediální výchově ho nasměrovala jednak práce v novinách, ale také problematika dezinformací.
„Viděl jsem stovky, tisíce dezinformací. Člověk pak pochopí, jak fungují. Apelují hlavně na strach, aby to s člověkem zamávalo a vypnul své kritické myšlení,“ uvádí Dominik Voráč s tím, že v mediální výchově nejde jen o dezinformace, jak si to zejména před několika lety mohla většina lidí myslet.
Nejen o mediální výchově, ale také o lásce ke sportu, běhání ultramaratonů a deseti dnech strávených meditací v budhistickém chrámu v Thajsku Dominik Voráč hovořil.
Záznam rozhovoru si můžete poslechnout ve výše přiloženém audiu.
Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.
Související
-
Jak nenaletět podvodníkům na internetu? Vše důležité na jednom místě. Poslechněte si
Úterní vysílání na vlnách Českého rozhlasu Olomouc bylo věnované problematice kybernetické bezpečnosti.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://olomouc.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://olomouc.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.