Samospráva Města Libavá nechala v kostele ve Staré Vodě umístit z bezpečnostních důvodů ochrannou síť
12. červenec 2025
Ochrannou síť nechalo nainstalovat v kostele svaté Anny a svatého Jakuba Většího v zaniklé osadě Stará Voda vedení Města Libavá. Visí na ocelových lanech pod celou klenbou chrámu. Z římsy nad ní totiž opadává zdivo. Samospráva tak chce chránit návštěvníky a zároveň zachovat běžný turistický provoz památky.
Římsu poškodila dešťová voda, která v minulosti zatékala děravou střechou, uvedl správce kostela Aleš Tománek ze spolku Poutní místo Stará Voda u Libavé.
Majitel památky Město Libavá za nákup sítě zaplatilo půl milionu korun.
Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Vzala knížku a učitelku s ní švihla.‘ V českých školách roste slovní i fyzické násilí vůči kantorům
-
ONLINE: Zůstane Orbán, nebo zvítězí Magyar? Po celém Maďarsku se otevřely volební místnosti
-
Chtěla jsem to vybojovat, říká Bouzková o klíčovém zápase Poháru BJK. Chválí i Strýcovou na lavičce
-
‚Tisza přetéká.‘ Na posledním mítinku maďarské opoziční strany panovala naděje na změnu