Skauti v Zábřehu oslavili 50 let od obnovení místních junáckých oddílů. Vytvořili společně rekord

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Setkání všech se srdcem skauta na Masarykově náměstí odkud se vydali vytvořit rekordní lilii

Přesně před 50 lety se v zábřežském hotelu Beseda sešli nadšenci, kteří obnovili junácké oddíly. O prvním červnovém víkendu si událost připomněli současní i bývalí skauti.

A hned na úvod pokořili rekord. V pátek večer se sešlo 366 lidí se srdcem skautů, kteří se spojili v největší skautskou lilii tvořenou lidmi se zapálenými svíčkami. Následná noc patřila vedoucím oddílů, pro které organizátoři připravili hru evokující události srpna 1968.

Ráno se pak děti zapojily do čarodějnické hry ve stylu Harry Pottera, zatímco pamětníci počátků zábřežské lakrosové ligy se vydali zavzpomínat na hřiště u rybníka. Odpoledne proběhla talentová soutěž a také setkání legend zábřežských oddílů. Večer vyvrcholil druhý den oslav country bálem.

V neděli dopoledne pak zakládající členové Junáka odhalili pamětní desku na bývalém hotelu a oslavy zakončila skautská mše. Poslechněte si reportáž a připomeňte si oslavy s námi.