Strach z covidu v sobě máme úplně každý, říká doc. MUDr. Marián Hajdúch

Jak dlouho se bude ještě naše společnost potýkat s novým typem koronaviru? Čím ho onemocnění covid-19 překvapilo? A jaké to je, objevit lék na dosud neléčitelný typ nemoci? Nejen o mluvil ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny, člen Centrálního týmu Covid-19, docent doktor Marián Hajdúch.

Marián Hajdúch, člen Centrálního řídícího týmu COVID-19, který je poradním orgánem vlády

doc. MUDr. Marián Hajdúch

Přední odborník v oblasti výzkumu léčiv a molekulární onkologie, zakládající ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny Univerzity Palackého v Olomouci, vedoucí laboratorní skupiny Covid-19 při MZČR.

 „Není potřeba novým typem koronaviru populaci strašit, ale je třeba být obezřetný. Není to chřipka. Je to závažnější onemocnění z hlediska virulence i mortality,“ říká Marián Hajdúch. Poukazuje také na to, že mít strach z koronaviru je přirozené. On osobně se ale více než nemoci samotné obává toho, jak tuto „podivnou dobu“ zvládne naše společnost a nakolik dokážeme být ohleduplní k té nejrizikovější skupině obyvatelstva, k seniorům.  

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.