O pořadu Toulky krajem

Cyklus dokumentů, který představuje náš region jako místo s bohatou historií, v němž žijí pozoruhodné osobnosti a který oplývá spoustou památek i přírodních krás.

Na místech známých i méně známých se touláme spolu s historiky, přírodovědci, ale i lidovými písmáky a milovníky krajiny, kteří poodhalují tajemství kraje, ve kterém jsme všichni doma.

Představujeme i slavné osobnosti, které se v našem regionu narodily, žily zde, či nějak jinak zasáhly do jeho dějin. Toulky krajem připomínají také slavná výročí i poměrně neznámé etapy dějin měst, obcí ale i celých oblastí Olomouckého kraje a nejbližšího okolí.

Historie

Pořad vysíláme už od roku 1995 a za tu dobu jsme vás pozvali na stovky pozoruhodných míst Olomouckého kraje. Toulky krajem jsou jedním z prvních dokumentárních cyklů Českého rozhlasu Olomouc a zajímavé je, že na jeho tvorbě se ve svých rozhlasových začátcích podíleli režisér Michal Bureš, vedoucí slovesné redakce Miroslav Kobza nebo dramaturg Jan Sulovský. Právě s jeho osobou jsou Toulky krajem spojeny i dnes, protože je hlavním dramaturgem tohoto cyklu.

Pořad připravují