Ty, co doprovázejí. Dokument o pomoci lidem v posledních chvílích života

Díky péči blízkých a pomoci personálu mobilních hospiců už nemusí ani odcházení ze světa živých být krutou a osamělou cestou končící v samotě a sterilitě nemocničního pokoje.

Mobilní hospice jsou teprve v počátcích své cesty, na které pomáhají v těžkých chvílích terminálních stádií onemocnění, která se již nedají léčit.

Místo dožití v anonymitě a osamění nemocničního pokoje nabízejí nemocným podporu, odbornou pomoc a spolupráci nejen zdravotní, ale i lidskou. Pomáhají také těm, kteří se rozhodnout pro domácí péči o své blízké, která rozhodně není jednoduchá.

A protože v našem příběhu vystupují samé ženy, zvolil autor dokumentu Mirek Kobza název Ty, co doprovázejí.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.