Úterní Noční Linka: Cítíte už „jaro v kostech“?

28. únor 2023

Jak se chystáte na jaro? Začínáte cítit více energie, nebo naopak jarní únavu a skleslost? Začínáte už s jarním úklidem, nebo ze všeho nejdřív po zimě „uklidíte“ své tělo a dáte si jarní očistu od některých potravin? Už se vám něco klube na zahradě? A máte už naplánovány jarní práce?

Možná jste se taky nechali zlákat paprsky slunce v posledních dnech a začali jste uklízet. Viděla jsem hospodyňky, jak leští okna, možná jste si stejně jako já řekli, že by bylo dobré vyklidit aspoň od prachu otřít všechny knížky.

Možná ale přípravu na jaro vnímáte úplně jinak a začínáte u sebe, třeba úpravou jídelníčku a očistou těla, možná si dáváte v tomto období půst od tzv. světských radovánek, kulturních a společenských akcí a spíš jdete cestou k sobě, do svého nitra.

Možná si dopřáváte tzv. vitamínové bomby, aby vás probraly z jarní únavy, nebo se začínáte více hýbat na čerstvém vzduchu.

Podělte se s ostatními posluchači o své zkušenosti. Jak zatočit s jarní únavou a připravit se na jaro, abychom si jej mohli opravdu užít?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.