Úterní Noční linka: Jakou přírodu si přejete kolem sebe mít?

Moderátorka Zora Ježková

Jak se vám líbí stav krajiny, ve které žijete? Jakou přírodu byste si přáli kolem sebe mít? A jste i vy sami ochotni pro zlepšení stavu přírody něco udělat?

Příroda je oproti městskému prostředí velmi klidné místo, kde naše tělo i duše může dobít baterky. Oproti všem ostatním činnostem pobyt v přírodě naše síly nevyčerpává, ale naopak obnovuje. Potřeba kontaktu člověka s přírodou je evidentní například na fenoménu stěhování na vesnice a do okrajových částí měst, odjíždění na víkendy na chatu nebo na výlet, na popularitě outdoorových sportů nebo cestování.

V každém případě si každý pod kontaktem s přírodou představí něco jiného. Někomu stačí zajet jednou ročně na dovolenou k moři, jiný vyjíždí každý měsíc na výlet do hor, někteří potřebujeme trávit svůj čas venku každodenně. Lidé jsou totiž rozdílní a každý vnímá přírodu jinak. Někdo pouze jako kulisu, například když běhá v parku se sluchátky na uších, jiný svému okolí věnujeme plnou pozornost a potřebuje vnímat přírodu všemi smysly, pozorovat mravence, stromy, hvězdy, vnímat vůně a dýchat čistý vzduch. Jakou přírodu si přejete mít kolem sebe vy?