Už je náš, říkají o herci Miroslavu Táborském členové Divadla Járy Cimrmana

Zdeněk Svěrák potřeboval někoho, kdo by se s ním alternoval v představení Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Oslovil právě Miroslava Táborského, který teď má v divadle už čtyři role. „Ke kulatinám jsem dostal na stoleček v šatně jmenovku, jakou mají zakladatelé Divadla Járy Cimrmana,“ těší ho.

Miroslav Táborský byl dvacet let v angažmá v pražském Divadle v Dlouhé, kde si zahrál řadu skvělých rolí. Přestože, jak říká, byl zvyklý někam patřit, sebral odvahu a odešel na volnou nohu. Dostával prostě krásné nabídky, které vyslyšel, takže má aktuálně několik představení v Divadle v Řeznické, ve Viole, Ungeltu a společně s manželkou Kateřinou se věnuje loutkám.

„Mám velkou radost z toho, že jsem si zahrál ve všech filmech realizovaných podle scénářů Zdeňka Svěráka,“ říká s tím, že naposledy to bylo v Betlémském světle. V letošním roce bude mít v kinech premiéru snímek o dramatických okamžicích 21. srpna 1968 Muž, který stál v cestě režiséra Petra Nikolaeva, kde se objeví v roli lékaře.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio