V Botanické zahradě výstaviště Flora rozkvétají jarní cibuloviny

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Procházka rozkvétající botanickou zahradou v Olomouci

Botanická zahrada Výstaviště Flora v olomouckých Bezručových sadech v úterý otevřela brány veřejnosti. Co tam právě kvete, nám prozradil vedoucí zahrady Jiří Malaska.

„V místě letničkových kruhů máme vysazeny jarní cibuloviny. Intenzivně tady voní právě nakvétající hyacinty. V průběhu následujících čtrnácti dnů budou nakvétat tulipány ve třetím kruhu,“ popisuje vedoucí zahrady v reportáži, ve které se dále dozvíte, jaké další kvetoucí záhony a dřeviny můžete v botanické zahradě obdivovat, jaká zvířata jsou v zahradě vítána a naopak. 

Botanická zahrada olomouckého výstaviště Flora má otevřeno denně mimo pondělí od 9:30 do 18 hodin. Kdo se zdrží déle, může odejít turniketem.

autor: Aleš Spurný
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová