V obličejové józe nejde jen o estetickou, ale i zdravotní stránku, říká trenérka Světlana Mihulová

Nejvíce klientů cvičí, protože prostě chtějí vypadat lépe. Zaleknou se povolujících kontur obličeje. Část z nich ale přichází s různými degenerativními onemocněními, ochrnutím v obličeji nebo s následky po nesprávně provedeném zákroku.

S obličejovou gymnastikou se Světlana Mihulová poprvé potkala v Egyptě, kde jako spolumajitelka cestovní kanceláře žila. Tvrdí, že nikdy není pozdě s tréninkem začít. „Nejde jen o udržení kontur a objemu obličeje, ale i o kvalitu pleti,“ vysvětluje. Její nejmladší klientka měla devatenáct, ta nejstarší dvaadevadesát let.

Každé cvičení se skládá ze zahřátí, zátěže a relaxace. Vždycky je podle Světlany Mihulové potřeba cvičit celou tvář - všech sedm partií včetně krku. „Svaly jsou propojené, takže pokud vám padají horní víčka, ochabl vám i čelní a spánkový sval. To všechno musíme dostat nahoru,“ popisuje trenérka.

Při cvičeních si připadá jako sochařka, která modeluje člověka. Zdůrazňuje, že je potřeba najít si dobrého trenéra: „Každý má svou koncepci, na které dlouhodobě pracuje. Kvalitních trenérů ale u nás moc není,“ upozorňuje známá olomoucká lektorka a trenérka obličejové jógy.

autor: voj
Spustit audio