V Olomouci začíná jedenáctidenní mezinárodní přehlídka Divadelní Flora. Nabídne hvězdy českého i německého divadla a špičkové korejské tanečníky

15. květen 2019

Už potřiadvacáté hostí Olomouc mezinárodní festival Divadelní Flora. Jednu z největších středoevropských přehlídek. Během jedenácti dní nabídne na devadesát akcí včetně mezinárodně oceňovaných divadelních inscenací a hvězd českého a německého dramatického umění. Součástí programu je i premiéra netradičního divadelního pojetí knihy Erika Taberyho Opuštěná společnost. Publikum ji uvidí v podání pořádajícího Divadla na cucky. 

Divadelní Flora

„Bylo komplikované najít nějaký klíč, protože se nejedná o text, ve kterém jsou postavy či klasický vývoj,“ podle dramaturgyně představení Ivy Mikulové nebylo jednoduché převést knihu esejí na jeviště.

Režie světové premiéry se ujal Patrik Lančarič z Městského divadla Zlín. „Pracovalo se s tím zajímavě, protože to před vás klade spoustu otázek. Najít v těch myšlenkách obrazy a situace byl zajímavý proces,“ přibližuje režisér.

„Namísto korejského souboru Art Bora z vystoupí jiný korejský soubor Lee K. Dance company,“ sumarizuje ředitel pořádajícího Divadla na cucky Jan Žůrek poslední novinky programu Divadelní Flora.    

Změna se týká i tradičních besed po divadelních představeních.
„Opravdu je možnost se s tvůrci bavit, šapitó na Konviktu je takový meeting-point, tam festival asi nejvíce tepe,“ přibližuje Žůrek.

Festival dnes zahájí představení 9 dní vzhůru. Jde o oceňovanou inscenaci režiséra Sebastiana Klinka.

Letošní ročník Divadelní Flory potěší i fanoušky režiséra Ingmara Bergmana. Nabídne totiž několikadenní průřez jeho tvorbou.

Program celého festivalu najdete na oficálních stránkách ZDE.

autor: bam
Spustit audio