VIDEO: Kapela Livin Free s legendárním basákem „Gumou“ Kulhánkem u nás zahrála plnokrevný jižanský rock

25. květen 2022

Všechno si vymyslel klávesista a zpěvák Jan Holeček, kterého můžete znát z poslední sestavy Energitu. V našem Velkém studiu kapeal Livin Free vystoupila ve středu 25. května.

Čtěte také

Honza pro kapelu napsal autorské album „Voices From Beyond“, její rozlet ale jako mnohé přibrzdil covid. Přesto jste Livin Free mohli vidět třeba na loňském festivalu Blues Alive v Šumperku.

Po úmrtí Luboše Andršta se s Vladimírem „Gumou“ Kulhánkem soustředí plně na novou skupinu, ve které spolu s nimi hrají dva mladíci z The Blooder Stones.

Livin Free vystoupili v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21 ve středu 25. května. Koncert si můžete zpětně vychutnat prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.