VIDEO: Písničkář Petr Rímský po několika odkladech konečně vystoupil v našem Velkém studiu

8. červen 2022

Stačí rozkliknout jeho stránku na wikipedii a musíte se usmát nad kolonkou povolání, kde stojí komediant. Je ale hlavně skvělý muzikant a také textař.

Petr Rímský se pomalu sune k sedmdesátce, diskografii má – promiňte ten výraz – chudou, nicméně deset let starý Zákon o zachování lásky je rovnou dvojalbum s knihou.

Těžko ve spojení s jeho tvorbou mluvit o hitech, ale minimálně písnička A ještě radši se vracím, která poprvé vyšla na albu Porta´87, se dostala pod kůži celé řadě posluchačů.

V tvorbě Petra Rímského najdete kromě folku prvky šansonu, blues i jazzu. Mluví o specifické hře na kytaru a to všechno jsme mohli posoudit sami ve středu 8. června ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc.

Koncert Petra Rímského si můžete zpětně vychutnat prostřednictvím YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.