Vlasta Hartlová hostem Větrníku

22. červenec 2014

Herečka Vlasta Hartlová stála na jevišti poprvé ve třinácti letech, kdy se sborem zpívala v opeře Turandot.

A protože jí divadlo učarovalo, zapojila se do souboru Amatérského studia Divadla Oldřicha Stibora, kde působila už tehdy populární autorská dvojice Richard Pogoda – Pavel Dostál.

Po studiích muzikálového herectví (tehdy syntetického divadla) na JAMU v Brně nastoupila do svého prvního angažmá v šumperském divadle, kde zůstala celých 16 let. Do svého rodného města se vrátila v roce 1992 nejprve do operetního souboru, poté do činoherního, kde působí dodnes.

Divadlu se věnuje i ve svém volném čase, od roku 1996 spolupracuje jako choreografka a režisérka v amatérském divadle Dostavník v Přerově. Už dvakrát dovedla soubor na prestižní přehlídku Jiráskův Hronov.

Herečka Vlasta Hartlová byla hostem prázdninového Větrníku ve čtvrtek 24. července.

autor: av
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová