Vlastislav Šrámek – onkolog a tanečník

Společenskému tanci se rodák z Třemešné ve Slezsku začal věnovat už za studií na krnovském gymnáziu. Když potom v roce 1973 se svou tehdejší taneční partnerkou a budoucí manželkou přišli studovat do Olomouce, pokračovali v soutěžní taneční dráze v Tanečním klubu PKO.

Úspěchy slavili jak v párovém tanci, kde se dostali až do nejvyšší národní soutěže, tak ve skupinových choreografiích. A to už byl jen krůček k tomu, aby se Vlastislav Šrámek začal sám věnovat choreografii a trenérské práci.

V devadesátých letech pak Taneční klub Proxima Olomouc, který společně s manželkou Stanislavou založili a vedli, sklízel úspěchy v České republice i na mezinárodních soutěžích v zahraničí. V roce 1997 obsadili olomoučtí tanečníci čtvrté místo ve standardních formacích na mistrovství světa v Berlíně.

Šrámkovi vedli i taneční kurzy pro středoškoláky, pokračovací kurzy pro absolventy a taky speciální taneční kurzy pro dospělé. Dnes se věnují kurzům pro dospělé a vedou a trénují seniorský taneční klub. To vše při náročné práci primáře onkologie Fakultní nemocnice v Olomouci a učitelky základní školy.

A právě tanec a pohyb vůbec je stěžejním námětem povídání s MUDr. Vlastislavem Šrámkem.

autor: av
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko