Volali na mě, že jsem dcerou princezny, usmívá se dnes zpěvačka Zlatka Bartošková

Její život je jako ze scénáře hollywoodského filmu, kde o zvraty není nouze, a dobrým koncem si nejste úplně jisti. Přesto by neměnila.

Jako novorozence ji našli na Svatém Kopečku. Prý byla dcerou mladičké Romky, jejíž vysoce postavená rodina byla proti dítěti s „bílým“. „Byla kolem toho spousta dohadů,“ říká dnes.

Zlatka Bartošková vyrůstala v náhradní rodině, ale štěstí nepoznala. „Otec pil, ale byl to on, kdo mě přivedl ke zpívání. Matka mě bohužel nenáviděla celý život,“ krčí rameny zpěvačka.

Otec pil, ale byl to on, kdo mě přivedl ke zpívání. Matka mě bohužel nenáviděla celý život.
Zlatka Bartošková

Zpívat začala jako mladistvá, po revoluci jí to ale přestalo bavit, tak šla raději mýt nádobí. K jejímu návratu pomohl Jindra Polák, který později začal slavit úspěchy s kapelou Jelen.

Debutové CD natočila v 57 letech, to zatím poslední v loňském roce. Jmenuje se „Než pozdravím anděla“ a živě ho představí v našem Velkém studiu na konci září.

Zatím si alespoň můžete poslechnout naše povídání a také dvě písničky v přiloženém audiu výše.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio