Vyhrajeme a dám gól, míní před utkáním se Spartou obránce Sigmy Ondřej Zmrzlý

Na podzim si poprvé zahrál v reprezentaci a v posledním ligovém utkání nasměroval gólem Olomouc k výhře v Brně, která klub posunula na čtvrté místo tabulky.

Ondřej Zmrzlý je z Bělkovic - Lašťan a fotbal byl pro něj jasná volba. „Máme doma videa, kdy jsem sotva chodil a už jsme si s tátou kopali,“ usmívá se.

Do Sigmy přestoupil v šesti letech, hrál za reprezentační výběry do 16 a 20 let, teď dokonce i za A tým. „Lvíček na prsou je prostě nejvíc,“ přiznává mladý fotbalista.

„Lvíček na prsou je prostě nejvíc.“
Ondřej Zmrzlý, obránce SK Sigma Olomouc

Vysněným týmem Ondřeje Zmrzlého je Liverpool. „Jenže roky mi přibývají a dnes se jde po mladících,“ uvědomuje si, šance na přestup západním směrem se ale nevzdává.

Ondřej Zmrzlý u zahrávání trestného kopu (uprostřed)

Na zahájení jarní části ligy se vyloženě těší. „Sparta je tým, proti kterému se každý vyhecuje. Navíc věřím, že se přijde podívat hodně lidí. Před plnými tribunami se hraje lépe,“ dodává.

Poslechněte si celý rozhovor s Ondřejem Zmrzlým, který byl hostem Jirky Matějů v pořadu Host ve studiu.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...