Za spisovatele ochotníka se v nadsázce označuje Květoň Zahájský. Psal už o Kostarice nebo Mexiku

Netradiční jméno? Tušíte správně, jde o pseudonym. V dokladech má zapsané jiné – Stanislav Švec. Píše od okamžiku, kdy vzal pero do ruky. Ke zveřejňování svých textů si vybral stránku pismak.cz. Na základě pozitivních ohlasů se odhodlal k vydání první knížky Tajemné kosočtverce v obilí.

Květoň Zahájský je mužem paradoxů. Jeho texty jsou v podstatě cestovatelské fejetony, téměř nikdy ale nezapomene upozornit, že nerad cestuje. Na mysli má ovšem balení a přesouvání se různými dopravními prostředky do konkrétní destinace. Přestože mu jeho čtenáři chválí skvělou češtinu, přiznává, že v ní ve škole neexceloval. Označuje se za zasmušilého melancholika, nicméně jeho povídky nepostrádají humor.

Psal o Kostarice, Mexiku, Madeiře, procestoval Balkán, Peru a Bali, o kterém právě vydává publikaci Balijské cestoviny, doplněnou mnoha fotografiemi. Osobitý styl a inteligentní humor jsou hlavní devizy tvorby Květoně Zahájského.

Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio