Začíná stavba obchvatu Čech a Domaželic
Stavbu silničního obchvatu dnes zahájí v obcích Čechy a Domaželice.
Investici do nové komunikace mezi Přerovem a Bystřicí pod Hostýnem za 360 milionů korun bude finacovat Olomoucký kraj a dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava.
Trasa povede místy, kde ji plánovali už před desítkami let. Nový úsek silnice v délce 3,9 kilometru lidem v obcích přinese velkou úlevu.
Hlavní spojnice z Přerova na Bystřici, po otevření obchvatu, mine Čechy a Domaželice, výrazně se zvýší bezpečnost v obcích.
Stávající silnice vede kolem školy. Navíc, kvůli husté dopravě ve vesnicích praskají stěny domů, to se díky obchvatu rovněž změní.
Jana Zemková
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Lokalita je bezpečná, říká po pádu větrníku na Přerovsku odborník. ‚Roli sehrálo více faktorů,‘ tvrdí
-
Umar dvěma góly v závěru vystřelil remízu Hradce Králové s Panathinaikosem. Jablonec padl s Rangers
-
Bouřky na Vysočině komplikují situaci na železnici. Část Jihomoravského kraje je kvůli nim bez proudu
-
Trump dělá absurdní kroky a neví, jak z toho ven, říká o ekonomické válce proti Íránu amerikanista