Žena, za kterou je obrovská a krásná práce

Setkat se s emeritní ředitelkou ZUŠ v Potštátě, paní Irenou Krškovou znamená mimo jiné – vážně se zamyslet nad sebou samým. Ptáte se proč?

Této dámě je přes osmdesát let, ale energie, která z ní vyzařuje, stále přítomný jiskřivý humor a životní optimismus jsou tak nakažlivé a fascinující, že přitahují jako magnet malé i dospělé a chtě nechtě se musíte kriticky podívat sami na sebe a zeptat se – co optimistického a pozitivního vlastně tomuto světu dávám já?

Paní Irena Kršková, se po čtyři desetiletí věnovala pedagogické činnosti v oblasti hudebního školství. Do dnes na ni vzpomínají její žáci v Uničově, v Olomouci i v Hranicích. A v roce 1990 stála u zrodu potštátské základní umělecké školy.

Vychovala stovky úspěšných muzikantů a pedagogů. Muzikoložka, skladatelka, komponuje v programu na svém počítači, který skvěle ovládá, je to i překladatelka, výborně hraje na varhany v kostelích, za svoji činnost řadu ocenění.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...