9) Sigma vyřazuje Borussii Dortmund. Díky Janu Kollerovi

5. duben 2019

SK Sigma Olomouc - Borussia Dortmund 0:0
(3. kolo Poháru Intertoto 2005)
Datum zápasu: 23. 7. 2005

Jak je patrné i z našeho výběru, Sigma dokázala se slovutnými evropskými celky často držet v dvojzápase krok, ale přijít o postup třeba jednou smolnou brankou. Minimálně jednou to ale zafungovalo i naopak. V létě roku 2005 si přivezla nadějnou remízu 1:1 ze stadionu Borussie Dortmund ve 3. kole Poháru Intertoto.

V dresu německého klubu tehdy zářily také české fotbalové hvězdy Tomáš Rosický s Janem Kollerem. Právě vlastní gól Kollera v prvním zápase byl nakonec rozhodující. V odvetě avizoval trenér Petr Uličný, že vsadí na defenzivu, aby následně překvapil Borussii aktivní hrou plnou útočných výpadů.

Své šance v první půlhodině neproměnili Babnič, Melinho a König. Po změně stran tlak hostů sílil, ale skvělý Hudec vymazal Kollera a Sigma nakonec utkání dotáhla k postupovému výsledku 0:0. Z evropských pohárů dokázala vyřadit slavný Dortmund.

SK Sigma Olomouc – Borussia Dortmund 0:0

(3. kolo Poháru Intertoto 2005)

Diváků: 12 052. Hráno 23. 7. 2005

Sigma Olomouc: Lovásik - R. Hubník, Kovář, Hudec, Pečnik - König (41. Vacek), Randa, Melinho, Onofrej - Bednář (46. M. Hubník, 83. Rýdel), Babnič. Trenér: Petr Uličný.

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Degen (75. Gambino), Wörns, Metzelder, Dédé - Kruska (67. Sahin) - Rosický, Kringe - Smolarek, Koller, Buckley (75. Odonkor). Trenér: Bert Van Marwijk.

NÁVRAT NA PŘEHLED ZÁPASŮ

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.