8) Dvacet minut, během kterých Sigma přejela Celtu Vigo

5. duben 2019

SK Sigma Olomouc - Celta Vigo 4:3 (1. kolo Poháru UEFA 2001/02)
Datum zápasu: 27. 9. 2001

Po třech letech dokázala v sezoně 2000/2001 Sigma opět získat bronzovou příčku v české lize a mohla se těšit na Pohár UEFA. Los ji hned v prvním kole přiřkl španělskou Celtu Vigo. Přestože favorit ovládl první domácí utkání jasně 4:0 a odveta v Olomouci byla spíše formalitou, dění na Hané dostalo tento zápas i do našeho výběru.

V sestavě Hanáků tehdy hráli prim brankář Vaniak, v poli Rozehnal, Kováč nebo Vlček, na krátký čas se v modrém dresu opět sešli Radoslav Látal s Pavlem Hapalem. Pro Hapala byla odveta s Celtou Vigo zároveň také posledním zápasem za Sigmu Olomouc. Když ve 32. minutě odcházel ze hřiště, jeho tým už prohrával 0:2. Tribuny s necelými sedmi tisíci diváky ještě více prořídly, ale kdo zůstal, nelitoval.

Po přestávce jakoby ze šaten vyběhl jiný tým a Sigmy bylo najednou plné hřiště. Patrik Siegl hned po pauze snížil, o deset minut později hlavou vyrovnal David Kotrys. Modrá lavina byla zpět a toho času vedoucí tým španělské ligy nepouštěla k míči. Tři minuty po srovnání dokonal nevídaný obrat Josef Mucha, který o pět minut později zvyšoval už na 4:2. I když Vigo v závěru korigovalo, Sigma předvedla jeden ze svých nejlepších poločasů v historii.

SK Sigma Olomouc – Celta Vigo 4:3 (0:2)

Branky: 59. a 64. Mucha, 46. Siegl, 56. Kotrys - 2. McCarthy, 32. Caceres, 90. Coira. Diváků: 6 799. Hráno: 27. 9. 2001

Sigma Olomouc: Vaniak - Rozehnal, Látal, Čep (46. Kotrys) - Urbánek, Špiláček, Kováč, Siegl, Kobylík - Vlček, Hapal (32. Mucha). Trenér Leoš Kalvoda.

Celta Vigo: Pinto - Coira, Sergio, Caceres, Yago (68. Berizzo) - Vagner (84. Giovanella), Doriva, Boban, Edú - Jesuli (68. Velasco), McCarthy. Trenér Víctor Fernández.

NÁVRAT NA PŘEHLED ZÁPASŮ

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.