Barbora Sonnková

Jsem redaktorkou zpravodajství z Olomoucka.

Pocházím z krásného Hradce nad Moravicí, díky studiu na přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého jsem se ale ocitla v Olomouci. Tu jsem si zamilovala tak, že už jsem zůstala. Kromě zájmu o přírodní vědy jsem ale vždycky tíhla k literatuře a obdivovala náš bohatý český jazyk. Proto jsem po nějakou dobu studovala paralelně s přírodovědou i českou filologii zaměřenou na práci v médiích. V tomhle oboru jsem se opravdu našla. Vzpomněla jsem si díky němu na svůj sen z dětství – stát se novinářkou. A rozhodla se udělat cokoliv pro to, abych jej dosáhla. Povedlo se. V konkurzu na redaktorku rozhlasového zpravodajství si vybrali mě a v roce 2018 se mi tak splnil sen. Práce rozhlasového novináře je pestrá, zajímavá a taky docela náročná. Ale stojí to za to. Mým rajónem je Olomoucko. A já mám tak šanci tento kraj poznat ještě hlouběji.

Kromě dobrých knížek, kávy a jídla, miluju cestování. Za srdce mě chytila barevná Gaudího Barcelona, kořením vonící Maroko nebo historií prošpikovaný Izrael. Jednou bych si přála vidět aztécké pyramidy a incké Machu Picchu. A několik měsíců jsem taky žila v Anglii, která vůbec není tak deštivá, jak si lidé myslí.

Hlavu pak nejlépe vypnu ve fitness centru nebo na kole a nepohrdnu trochou adrenalinu. Proto se potápím a v plánu mám jednou i pilotní průkaz.

Všechny články

Stránky