... BAROKNÍ

23.4.2007 - 27.4.2007 Na tento týden,jsme pro vás připravili seriál o zvířatech - kamenných . Poslouchejte seriálek Českého rozhlasu Olomouc, který pro vás vysíláme každý všední den v DOBRÉM RÁNU Z OLOMOUCE.

PONDĚLÍ
Zvířata na olomouckých barokních kašnách mají i význam symbolický, některá jsou dokonce nositeli významů hned několika. A právě to je téma ranního seriálu, který vám nabídneme v tomto týdnu. Průvodcem nám bude Jindřich Garčic:

ÚTERÝ
Zvířata na olomouckých barokních kašnách - to je téma seriálu, který jsme pro vás připravili na tento týden.

STŘEDA
Tak už jsme se v našem seriálu dověděli, zástupci zvířecí říše mají v barokních kompozicích významy také symbolické. T

ČTVRTEK
I čtvrté zastavení bude patřit olomouckým barokním kašnám a zvířatům, která na nich můžeme najít. A také jejich významům .

PÁTEK
Pátým dílem pokračuje náš seriál o zvířecích motivech na olomouckých barokních kašnách.

SOBOTA
Včera jsme skončili u nejnovější olomoucké kašny - kašny Arionovy na Horním náměstí. A tak u ní ještě zůstaneme, želvy sochaře Ivana Theimera okouzlují většinou děti. Dalším zvířetem na kašně je samozřejmě delfín.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.